13

Sayın Üyemiz.

Kütahya İl Müftülüğünden Borsamıza gönderilen yazıda;

Suriye İdlib bölgesinde 3 (üç) aydan beri devam eden hava saldırıları son haftalarda kara saldırılarıyla da yoğunluk kazandığı belirtilerek, bu bölgelerden Türkiye sınır hattına yaklaşık 500.000 bin kişinin göç ettiği, göçle gelen 50.000 kişinin sağlıklı barınak bulamadığı bildirilmiştir.

 

Bu nedenle; Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından konu ile ilgili olarak yürütülen "Yolun İyilik Olsun (İdlib) Kampanyası" başlatılmış, bu kampanyaya bağlı olarak İlimiz Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi tarafından bir çalışma başlatılmış olup, başlatılan bu kampanya duyuruları yapılmıştır.

 

Kampanya süresince vakıf şubeleri ve ekteki hesaplarda toplanacak olan nakdi yardımlarla öncelikli ihtiyaç duyulan malzemeler alınarak İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı öncülüğünde tırlarla ilimizden Suriye sınırındaki lojistik merkezlerine ulaştırılacaktır.

 

Bu kampanyaya Borsa üyelerinden katılmak isteyenler için aşağıda ihtiyaç malzemeleri ve hesap numaraları belirtilmiştir.

 

Kampanya Tırları 17 Ocak Cuma günü yola çıkacağından dolayı, Yardım yapacak siz üyelerimizin 16 Ocak Perşembe gününe kadar Borsamıza bilgi vermeleri gerekmektedir.

 

Bilgi ve değerlendirmelerinize sunulur.

Saygılarımızla,

 

Kütahya Ticaret Borsası

Genel Sekreterliği

 

ACİL İHTİYAÇ MALZEMELERİ:

1- Çadır

2- Plastik branda

3- Plastik hasır

4- Sünger yatak

5- Soba ve yakacak

6- Kıyafet ve ayakkabı

7- Gıda paketi

8- Temizlik Malzemeleri

9- Çocuk gıda ve bakım ürünleri

10- Mutfak malzemeleri

 

BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE DİYANET VAKFI KÜTAHYA ŞUBESİ:

ZİRAAT KATILIM BANKASI KÜTAHYA ŞUBESİ: TR10 0020 9000 1975 1975 0002 49

 

Okunma Sayısı: 191
resim