10

Sayın Üyemiz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği ve TÜBİTAK organizasyonunda, 16 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da, Türkiye-İtalya İnovasyon Konferansı düzenleneceği bildirilmekte ve açılış oturumunda TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sn. Hasan Mandal, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Sn. Massimo Gaiani ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır'ın katılımcılara hitap edeceği belirtilmektedir.

 

Etkinlik kapsamında, Tofaş, Pirelli, Ferrero, Yapı Kredi, Barilla, Turboden gibi Türkiye'de faaliyet gösteren önemli İtalyan firmalarının ar-ge ve inovasyon konusundaki tecrübelerini paylaşmaları ve ayrıca TÜBİTAK ve İtalya Ulusal Araştırma Konseyi (CNR) araştırmacılarının da iki ülke arasında halihazırda devam eden ortak projeler hakkında bilgi vermelerinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.

 

Etkinliğin detaylı programına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin "uidb@tubitak.gov.tr" adresine bilgi vermelerinin beklendiği ifade edilmektedir.

 

Bilgi ve değerlendirmelerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret Borsası

Genel Sekreterliği

 

 

Okunma Sayısı: 446
resim