11

Borsamızın vizyon ve misyonu dahilinde, bölgemizdeki tarım ticaretinin arttırarak tarımda cazibe merkezi oluşturulması, Ülkemizin gelişiminde ve kalkınmasında önemli yeri olan tarımın, genç nesillere aşılanması, sevdirilmesi ve önemsenmesi adına “Çocuk Gözüyle Tarım” teması adı altında  Kütahya Ticaret Borsası ve Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Kütahya genelindeki  İlk ve Orta Okullarında ödüllü resim yarışması düzenlenecektir. 

 

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

 

1. Yarışmaya İlkokul ve orta okul öğrencileri, 35 cm *50 cm ölçülerinde, resim kağıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.

 

2. Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya kalem, yağlıboya vb)

 

3. Yarışmanın konusu “Çocuk Gözüyle Tarım” olarak belirlenmiştir.

 

4. Her okul ve yarışmacı öğrenci istediği sayıda resim ile yarışmaya katılabilir.

 

5. Resimler en geç 03 Nisan 2019 tarihine kadar (KUTBO) Kütahya Ticaret Borsası Bölcek Mahallesi Tavşanlı Karayolu Bulvarı (çevre yolu üzeri) No:35 KÜTAHYA adresine gönderilmelidir. Belirtilen tarihten sonraki başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

6. Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacı öğrencinin, adı ve soyadı, okulu, sınıfı, yaşı, okul adresi, il veya ilçesi ile okul telefonu, velisinin veya rehber öğretmeninin telefonu ve e-mail adresi açık olarak yazılmalıdır. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

7. Bireysel olarak veya okullardan gönderilen resimler final elemeleri, Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) yetkililerinin bulunduğu seçili kurul tarafından 03 Nisan – 15 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

8. Yarışma sonuçları ve Ödül töreni bilgileri 16 Nisan 2019 tarihinden itibaren www.kutbo.org.tr web sitesinde yayınlanacaktır.

 

9. Kütahya Ticaret Borsası Çalışanları ve yöneticilerin çocukları bu yarışmaya katılamaz.

 

10. Ödüllendirme ;

Birinci : 1 adet yarım altın

İkinci : 1 adet çeyrek altın

Üçüncü : 1 adet gram altın

 

 Yarışmaya katılanlardan ödül törenine iştirak eden her öğrenciye katılım belgesi verilecektir.

 

11. Resimlerle ilgili tüm haklar, yarışmaya katılan öğrencilere aittir. Jüri tarafından seçilen ve ödül alan öğrencilerin resimleri Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) tarafından Tarım fuarı standında, fuaye alanlarında sergilenecek, web sayfasında ve yıllık faaliyet raporlarında yer verilecektir.

 

12. Bu yarışmada ödül kazanan resimlerin telif hakları yarışmaya katılan öğrencilere aittir.

 

13. Detaylı bilgi için Kütahya Ticaret Borsası (KUTBO) ve www.kutbo.org.tr internet adresine veya 0274 223 30 43 nolu KUTBO İletişim numarasına başvurabilirler.

 

 

Okunma Sayısı: 1010
resim