14

Sayın Üyemiz,

 

Tüyap Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı beraberinde, Bursa Ticaret Borsası, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Bursa Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin değerli destekleri alınarak, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan;

 

* BURTARIM 2018 Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı
* BURSA 11. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI

9 - 13 Ekim 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

 

Konusunda Ülkemizin ve bölgesinin en etkili buluşması olan Fuarlar, tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri ilgililere topluca sunmayı hedeflemektedir. Geçtiğimiz yıl 20 ülkeden 420 firma ve firma temsilcisinin katılımıyla 75 bin m2 alanda gerçekleştirilen fuarlar, yabancı ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre %50 büyüme oranı yakalayarak ülke ihracat hacmini arttırdı. Tüyap tarım fuarlarının en büyük halkalarından olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarının bu yıl da Tüyap yurtdışı ofislerinin etkili çalışmaları ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu ile Almanya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İsviçre, İtalya, Karadağ, Katar, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Sudan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan'dan organize edilen alım heyetlerine ev sahipliği yapması, 300 binin üzerinde ziyaretçi ağırlaması hedeflenmektedir.

 

Fuarlar, 9 - 13 Ekim 2018 tarihlerinde 09.30 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.

Detaylı bilgi almak için www.burtarim.com veya www.bursahayvancilikfuari.com web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bilgilerinize sunulur.

 

Saygılarımızla.

 

Kütahya Ticaret Borsası

Genel Sekreterliği

Okunma Sayısı: 1046
resim


 

 

 

 

 

İsmail Bayram EŞİT