07

Sayın Üyemiz,

 

 

TOBB'nden Borsamıza gönderilen yazıda;

 

Amerikan Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı olarak ABD ve Türkiye’nin arasındaki ticaret hacmini arttırmaya ve iki ülkenin firmalarının ortak çalışmalar geliştirmelerine destek olmaya yönelik  programlar yürütmekte oldukları (http://2016.export.gov/turkey), bu çerçevede 7-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Orlando’da gerçekleşecek NPE 2018 Uluslararası Plastik Fuarı’na Türk iş adamlarından oluşan bir heyet götürecekleri bildirilmektedir.

 

NPE 2018 Uluslararası Plastik Fuarı, ABD’deki uluslararası ticaret fuarlarının en büyük ve en eski olanlarından birisidir. Her üç yılda bir, 2000’in üzerindeki katılımcısı ile başta makina ve ekipman üreticileri, hammadde tedarikçileri, lamineciler, kuvvetlendirilmiş plastik ürünü üreticileri, plastik film ve levha üreticileri ve alet ile kalıp üreticileri olmak üzere hemen hemen bütün plastik ve elastomer endüstrisini bir araya getirmektedir. Her üç yılda bir düzenlenen ve konusunda tek olan NPE Plastik Fuarı ABD Ticaret Bakanlığı tarafından resmi olarak onaylanmış bir fuar olup, plastik endüstrisinde önemli bir yere sahiptir; ayrıca düzenlenen seminerler ve teknik konferanslar ile sektördeki en büyük eğitsel olaydır.

Söz konusu heyette yer alacak iş adamlarının Amerikan Ticaret Müsteşarlığı resmi delegasyon üyesi olarak aşağıdaki ayrıcalıklardan faydalanabilecekleri belirtilmektedir.

    * Vize Davet Mektubu

    * Fuar alanına Ücretsiz Giriş (fuar alanında kayıt halinde ücret $200’dir.)

    * Ücretli olan Profesyonel/Eğitim Sempozyumların Bazılarında %10 İndirim Hakkı

    * Delegasyona Yaka Kartlarının Sıra Beklemeden Temini

    * İlk Gün Fuar Alanının Tanıtımı Amaçlı Toplantı

    * Uluslararası Ticaret Merkezinin Ücretsiz Kullanım Hakkı (buluşma/dinlenme noktası, çay & kahve & bazı ikramlar, toplantı odalarının özel toplantılar amaçlı kullanımı, ücretsiz wi-fi)

    * Delegasyon Üyelerinin Talep Ettiği Katılımcı Amerikalı Şirketlerle Birebir Toplantılarının Organizasyonu

    * Talep edilen teknolojilerin ABD Ticaret Bakanlığı ofislerince araştırılması ve NPE katılımcıları ile heyet katılımcılarının eşleştirilmesi

    * Uluslararası resmi heyetler resepsiyonuna katılım

Delegasyona katılım için iki model sunulmaktadır:

   1. Türk Dışişleri Bakanlığı Vakfı kurulusu olan TURAŞ Turizm’in hazırladığı seyahat programına katılarak,

   2. Kendi seyahat programınız ile ABD Ticaret Müsteşarlığı resmi delegasyonuna katılarak

 

Ayrıntılara ve başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir:

https://2016.export.gov/turkey/build/groups/public/@eg_tr/documents/webcontent/eg_tr_117113.pdf

 

Son başvuru tarihi 16 Mart 2018 Cuma, saat 17 olarak belirlenmiş olup, katılım formlarının berrin.erturk@trade.gov  adresine gönderilmesi gerekmektedir. ( Tel: 0 232 441 24 46 ).  Seyahat ile ilgili detaylı bilgi için resmi organizasyon firması TURAŞ Turizm firmasından Berk Seçgin Yıldız ile ( 0 312 284 46 00, dahili: 127 veya 0 532 570 16 19 ) temasa geçilebileceği ifade edilmektedir.  

 

Bilgilerinize sunarım.

 

Saygılarımla,

 

Kütahya Ticaret Borsası

Genel Sekreterliği

Okunma Sayısı: 1230
resim