08

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu 10. yıl kutlamaları çerçevesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Turkcell, hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimcilere yönelik "Geleceği Yazan Kadınlar" projesini başlattı.

 

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi ile kadınların yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.  Proje başvuruları internet üzerinden alınacak olup; daha sonra İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Antalya, Denizli, Van, Adana, Eskişehir, Sivas, Aydın ve Samsun olmak üzere 15 ilde hafta sonu yüz yüze, hafta içi ise online olarak eğitimler verilecektir.  

 

3 Haziran – 16 Temmuz arasında düzenlenecek eğitimlerin ardından kadın girişimciler Turkcell'in teknik danışmanlığında projeler üretecek ve eğitim aldıkları illerde projelerini sunacaklar.  Her ilin birinci ekibi İstanbul'da düzenlenecek finale katılacaktır. Finalistler İstanbul'da TOBB  Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Sayın Kaan Terzioğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Sayın Evrim Aras'ın da olduğu büyük jüriye sunum yapacaklar.

 

Kazanan proje ticarileşme aşamasında desteklenecek olup, yanı sıra büyük finalde kazananlar Silikon Vadisi'ne ziyaret hakkı kazanacaktır. Yarışmada beğeni toplayan iyi fikirler ise Turkcell Arıkovanı'nda fonlamaya açılacak ve kadınlar girişimcilikle ilgili hayallerini ve fikirlerini gerçekleştirme imkanına kavuşacaklardır.

 

" Geleceği Yazan Kadınlar " projesi için başvuru 15 Mayıs'a kadar yapılabilecektir. Programla ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/gelecegiyazankadinlar adresinden erişim sağlanabilecek olan proje ile hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimciler için önemli bir fırsat niteliği taşıyor.

 

Okunma Sayısı: 2535
resim