08

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB), Borsamıza gönderilen yazıda;

İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İş yeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince TOBB’nin de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin iş yeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan komisyonun 12-13 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantısında, komisyonun çalışmalarının hızlı, etkin ve verimli sürdürebilmesini sağlamak amacıyla “İş yeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü” imzalandığı bildirilmiştir.

 

Anılan prosedür gereğince işyeri tehlike sınıflarına ilişkin itiraz taleplerden en geç Komisyon toplanmadan 30 gün öncesine kadar gönderilen ve Bakanlığın evrak biriminde kayda alınmış başvurular toplantı gündemine alınacaktır. İtiraz taleplerinin 11-12 Ocak 2017 tarihlerinde toplanacak olan Komisyonun gündemine alınabilmesi için İşyeri Tehlike Sınıflarına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürüne uygun doldurulmuş Tehlike Sınıfı Değişikliğine İlişkin Başvuru Formununun en geç 15 Aralık 2016 tarihine kadar TOBB aracılığı ile iletilmesi gerekmektedir. Formda ilgili alan da ismi bildirilmiş olan itiraz sahibi işyeri/sektör temsilcisinin Bakanlıkta yapılacak toplantıya mutlaka katılması gerekmektedir. 

 

Ayrılı bilgiye ve tehlike sınıfı değişikliğine ilişkin başvuru formuna,  www.tobb.org.tr/MaliveSosyalPolitikalar adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Konuyu bilgi ve değerlendirmenize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret Borsası

Genel Sekreterliği

Okunma Sayısı: 2558
resim