17

“5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için başvurular başladı.

Müracaatlar “www.kobivegirisimcilikodulleri.gov.tr” internet adresinden, 24 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

KOSGEB “5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için başvurular başladı. Müracaatların 9 Mayıs - 24 Temmuz 2016 tarihleri arasında   “www.kobivegirisimcilikodulleri.gov.tr”  internet adresinden yapılabileceği bildirildi.

İlki 2012 yılında gerçekleştirilen “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” için bin 108, 2013 yılında 3 bin 58, 2014 yılında 3 bin 403 ve 2015 yılında ise 3 bin 673 başvuru yapılmıştı.


Birincilere yurt dışı iş gezisi ödülü

Bölgesel değerlendirme sonucunda belirlenen birincilere, bir yıl ödül logosu kullanım hakkı verilecek. Kategori birincilerine yurt dışı iş gezisi ödülü de sunulacak.

3 ana, 9 alt kategoride verilecek ödüller için her dalda 5'er olmak üzere 45 finalist belirlenecek. Başvurular ülke genelinde alınacak. Sistemsel değerlendirme, İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması Düzey II'de yer alan 26 bölge özelinde yapılacak. 26 bölgenin her bir kategoride en iyi puanı alan 3 işletmesi belirlenecek. KOSGEB müdürlükleri bu işletmeleri ön değerlendirmeye tabi tutacak, onaylanan başvurular, bölgesel değerlendirme komisyonlarına iletilecek. Bu komisyon, tanımlanan kriterlere göre bölge birincilerini belirleyecek. Bölgesel değerlendirmede 26 bölgede 1. olan başvurulardan; kategori bazında toplam puanı en yüksek olan 5’er başvuru belirlenecek ve Değerlendirme Jürisi marifetiyle ödüllendirilecek işletmeler seçilecek.

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 2597
resim