02
ELÜS Satış Uygulamaları

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yazıda; Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından uygulanmakta olan ELÜS işlemlerinin, kuruluşu 26.07.2019 tarihi itibarıyla tamamlanan Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş (TÜRİB) platformunda gerçekleştirilmesi gerektiği bildirilmektedir.

 

 

[Devamını oku...]

25
Kobilere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Eğitimi

Sayın Üyemiz,

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) yaşadığı riskleri ortadan kaldırmak için hazırlanan "Kobilere yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası" hakkında 06 Kasım 2019 Çarşamba günü Halk Bankası Genel Müdürlüğü Ticari Alacaklar Uzmanı Fehmi Gökhan Gürsoy tarafından borsamızda gerçekleştirilecek eğitime teşriflerinizi bekleriz.

[Devamını oku...]

21
Albaraka Türk'ten KÜTBO Üyelerine Özel Kobi Destek Finansmanı Kampanyası

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) ile Albaraka Türk arasında Borsa üyelerine yönelik Özel KOBİ Destek Finansman Kampanyası için protokol imzalanmıştır.

İmzalanan protokol ile Albaraka’da Kobi Destek Finansmanı Kampanyası ile Kobilerimizin ihtiyacı beklemiyor.

[Devamını oku...]

08
Kenya'da Altın Ticaretiyle İlgili Dolandırıcılık hk.

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; Dışişleri Bakanlığı'nın Nairobi Büyükelçiliğimizden aldığı yazıya atfen; Kenya'daki altın ticaretiyle ilgili dolandırıcılık vakalarının geçtiğimiz Mayıs ayında Dubai Emiri Mohammed bin Raşit El Maktum'un da bu kapsamda dolandırıldığının ortaya çıkmasıyla yeniden uluslararası gündeme taşındığı ve bu alanda faaliyet gösteren dolandırıcılık şebekelerinin mağdurları arasında vatandaşlarımızın da bulunduğu bildirilmektedir. 

[Devamını oku...]

07
TOBB Türkiye 100 Programı

 Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden tarafımıza ulaşan yazıda; TOBB öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi/TOBB ETÜ) işbirliğinde, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerini belirlemek üzere, 2011 yılından beri “TOBB Türkiye 100” yarışmasının düzenlenmekte olduğu bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

01
Dünya Helal Zirvesi ve 7. İİT Helal Expo

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; 28 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Dünya Helal Zirvesi 2019 ve 7. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo, Cumhurbaşkanlığı yüksek himayelerinde "Tüm Nesiller için Helal: Ailenin ve Gençliğin Önemi" teması ile İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

 

[Devamını oku...]

30
Hayvan ve Hayvansal Ürünler İthalat-İhracat Elektronik Kayıt Sistemi

Sayın Üyemiz.

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda;

 

- Canlı hayvan, hayvansal yan ürünler dahil tüm hayvansal ürünler ve hastalık bulaştırma riski olan sap, saman gibi bir takın bitkisel ürünlerin ülkeye girişindeki veteriner kontrolleri ve gerekli durumlarda ithalat izin işlemlerinin Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili birimlerince yürütüldüğü, bahse konu tüm bu işlemlerin bilgisayar ortamında yürütülmesi ve elektronik olarak

[Devamını oku...]

26
Uluslararası Gümrük Forumu Rusya, 24-25 Ekim 2019

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; Uluslararası Gümrük Forumu'nun, 24-25 Ekim 2019 tarihlerinde Moskova'da Uluslararası Ticaret Merkezi'nde düzenleneceği bildirilmektedir.

[Devamını oku...]

25
Workshop: Kişisel Verilerin Korunması

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda; 18 Ekim 2019 tarihinde, 09.00-12.00 saatleri arasında, "Kişisel Verilerin Korunması" konulu bir workshop düzenleneceği belirtilerek, toplantı kapsamında, şirketlerin KVKK ve ikincil mevzuat kapsamında yükümlülükleri, KVKK uyum süreci uygulamaları, Kişisel Veri Koruma Kurulu kararlarına ilişkin güncel bilgilerin paylaşılacağı iletilmektedir.

[Devamını oku...]

09
Şirketlerimize Yönelik Dolandırıcılık Hk.

Sayın Üyemiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza gönderilen yazıda;

Togo’daki birçok hayali firmanın ülkemizdeki şirket ve şahıslara yönelik dolandırıcılık girişimlerinde bulunduğu, genellikle Lome/Togo’da adres gösteren hayali firmaların ülkemizdeki şirketlere elektronik posta 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 20İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son