25
Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Tanıtım Webinarı

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır.

 

[Devamını oku...]

24
BREXIT Hk.

Sayın Üyemiz,

 

 

TOBB'dan alınan yazı ile Ticaret Bakanlığı tarafından 15 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen çevrimiçi bilgilendirme toplantısında, üyelerimizin Birleşik Krallık ile ticarette değişen ortama hazırlıklı olmaları ve yeni döneme ilişkin kural/uygulamalar ile muhtemel serbest ticaret anlaşmasına yönelik gelişmeler hakkında bilgi verildiği iletilmiştir.

 

[Devamını oku...]

23
KKYDP 14. Etap Destekleri

 Sayın Üyemiz;

 

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamındaki %50 hibe desteği sağlayan 14. etap kırsal ekonomik altyapı yatırımları ile tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesine ilişkin 2020/24 ve 2020/25 no'lu tebliğler yayımlanmıştır.

[Devamını oku...]

21
Pandemi Sonrası Geleceğin İş Yaşamına Hazırlık ve Başarı Kriterleri

Sayın Üyemiz,

 

Tüm dünyada sağlık alanındaki etkisinin yanında İş Dünyasına da etki eden Koronavirüs (Covid-19) salgınının iş yaşamında alınacak tedbir ve hazırlıkları ele alacağımız “Pandemi Sonrası Geleceğin İş Yaşamına Hazırlık ve Başarı Kriterleri” konulu eğitim programına teşriflerinizi bekleriz.

[Devamını oku...]

17
Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır.

[Devamını oku...]

17
Standartların gözden geçirilmesi Hk.

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Borsamıza gönderilen 08.12.2020 tarihli 10650 sayılı yazısı; 

 

Türk Standardları Ensitüsü'nden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine  iletilen bilgilendirmede; uluslararası ve Avrupa Birliği standard hazırlama prosedürleri gereğince, basımı üzerinden 5 yıl geçmiş olan Standardların; revizyon, tadil, yürürlükten kaldırılma veya aynen kabul edilmesini sağlamak amacıyla sistematik olarak gözden geçirildiği, Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanmış olan ve 2016 yılında yayımlanmış bulunan Türk standardları ile bu uygulamaya paralel bir çalışmanın başlatıldığı ifade edilmektedir.

[Devamını oku...]

16
Covid - 19 Ek Önlemler Genelgesi

Sayın Üyemiz,

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 15.12.2020 tarih ve E-89780865-153-20856 sayılı Covid­19 Ek Önlemler konulu ekte yer verilen Genelgesi ile Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını 

[Devamını oku...]

09
İşyeri Tehlike Sınıflarına Yapılacak İtirazlar Hk.

 26/12/2012 tarihli ve 28509 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan İşyeri Tehlike Sınıfları Komisyonu, "İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü" çerçevesinde her yıl Ocak ayı içinde toplanarak çalışmalarını yürüttüğü bildirilmiştir.


[Devamını oku...]

01
Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ

 “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” 21.11.2020 tarih 31311 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.


[Devamını oku...]

01
Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında
Sayın Üyemiz,   Sizlerden gelen talepler doğrultusunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin girişimleri ile 30 Haziran 2020’ye kadar Kısa...

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 24İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son